Malaysia Government logo

Sabah Government Logo

Laman Web Rasmi
Bahagian Kabinet & Dasar
Jabatan Ketua Menteri Sabah

BKD logo

PEJABAT PENGARAH

 

 

YBHG. PUAN DAYANG NOORASHIKHIN BINTI ZULKEFLI

PENGARAH

TELEFON: 088-369199 

DgNoorashikhin.Zulkefli@sabah.gov.my

 

NURAZLIN BINTI MUSTAPA @ MUSNEH

PENOLONG PENGARAH

TELEFON: 088-369196

Nurazlin.Mustapa@sabah.gov.my

LYDIA M. NIMBUN 

SETIAUSAHA PEJABAT 

TELEFON:088-369193

Lydia.MNimbun@sabah.gov.my

AHMAD AL IZRANNUDIN BIN AMAT   

PEMANDU KHAS PENGARAH  

TELEFON: 088-369190     

Izrannudin.Amat@sabah.gov.my  

 

UNIT KABINET DAN PERLEMBAGAAN

 

 

CHRISTINE TIFFANY CHARLSE LOHINDUN

KETUA PENOLONG PENGARAH 

TELEFON: 088-369197

Christine.Lohindun@sabah.gov.my

ADI HAFIZAH BINTI SULAIMAN 

PENOLONG PEGAWAI TADBIR

TELEFON: 088-369090 

Adihafizah.Sulaiman@sabah.gov.my

VELDA SAYAH 

PEMBANTU TADBIR KANAN 

TELEFON: 088-369153 

Velda.Sayah@sabah.gov.my

   

UNIT DASAR

 

 

SUZNIE @ DAYANG HAJI BALUS

KETUA PENOLONG PENGARAH 

TELEFON088-369198

Suznie.Balus@sabah.gov.my

ROBIN GEORGE  

PENOLONG PENGARAH  

TELEFON088-369189

RobinGeorge.Josson@sabah.gov.my

 

ROZELYNE SANDAR 

PENOLONG PEGAWAI TADBIR

TELEFON088-369191

Rozelyne.Sandar@sabah.gov.my

LUBELTER VOY BIN BOLODIN 

 

PENOLONG PEGAWAI TADBIR

TELEFON088-369192

Lubelter.Bolodin@sabah.gov.my

XANDREA CHARLES

PEMBANTU SETIAUSAHA PEJABAT  

TELEFON: 088-369152

Xandrea.Charles@sabah.gov.my

 

UNIT KHIDMAT PENGURUSAN

 

 

MILLAH BINTI MASILANG 

KETUA UNIT KHIDMAT PENGURUSAN

PENOLONG PEGAWAI TADBIR KANAN 

TELEFON: 088-369195 

Millah.Masilang@sabah.gov.my

NURINAH BTE ABD. KARIM

PENOLONG PEGAWAI TADBIR

TELEFON: 088-369190 

Nurinah.AbdKarim@sabah.gov.my

AERNIE EDWARD 

PEMBANTU TADBIR KANAN

TELEFON: 088-369157   

Aernie.Edward@sabah.gov.my

MASTIKAH BINTI HAJI HASHIM 

PEMBANTU TADBIR KANAN 

TELEFON: 088-369154 

Mastikah.Hashim@sabah.gov.my

NORHAIDAYATI BINTI HAMSAR 

PEMBANTU TADBIR

TELEFON: 088-369162

Norhaidayati.Hamsar@sabah.gov.my

SURIANSAH BIN ABDUL SALIM BERUNAI

PEMBANTU TADBIR

TELEFON088-369151

Suriansah.AbdSalimBerunai@sabah.gov.my

ZAIDAH BT. LAMLI @ RAMLEE 

PEMBANTU OPERASI 

TELEFON: 088-369159 

Zaidah.Lamli@sabah.gov.my

LUCAS LINUS OYOM  

PEMANDU KENDERAAN  

TELEFON: 088-369161 

Lucas.Oyom@sabah.gov.my