Malaysia Government logo

Sabah Government Logo

Laman Web Rasmi
Bahagian Kabinet & Dasar
Jabatan Ketua Menteri Sabah

BKD logo

  • 16
    Sep 292020
    -
    sekarang
    16. Datuk Seri Panglima Haji Hajiji bin Haji Noor
  • 15
    May 122018
    -
    Sep 25 2020
    sekarang
    15. Datuk Seri Panglima Haji Mohd Shafie bin Haji Apdal
  • 14
    Mar 272003
    -
    May 11 2018
    sekarang
    14. Tan Sri Datuk Seri Panglima Musa bin Haji Aman
  • 13
    Mar 272001
    -
    Mar 25 2003
    sekarang
    13. Tan Sri Datuk Chong Kah Kiat
  • 12
    Mar 151999
    -
    Mar 26 2001
    sekarang
    12. Datuk Seri Panglima Osu Haji Sukam
  • 11
    May 281998
    -
    Mar 14 1999
    sekarang
    11. Datuk Seri Panglima Bernard Giluk Dompok
  • 10
    May 281996
    -
    May 27 1998
    sekarang
    10. Datuk Seri Panglima Yong Teck Lee
  • 9
    Dec 271994
    -
    May 27 1996
    sekarang
    9. Datuk Seri Panglima Haji Mohd Salleh Tun Haji Mohd Said Keruak
  • 8
    Mar 171994
    -
    Dec 26 1994
    sekarang
    8. Datuk Seri Panglima Sakaran bin Dandai
  • 7
    Apr 221985
    -
    Mar 16 1994
    sekarang
    7. Tan Sri Datuk Seri Panglima Joseph Pairin Kitingan
  • 6
    Jun 71976
    -
    Mar 15 1985
    sekarang
    6. Tan Sri Datuk Seri Panglima Harris bin Mohd. Salleh
  • 5
    Apr 141976
    -
    Jun 6 1976
    sekarang
    5. Tun Datuk Haji Mohd Fuad Stephens
  • 4
    Nov 11975
    -
    Apr 13 1976
    sekarang
    4. Tun Datuk Haji Mohd Said bin Keruak
  • 3
    May 111967
    -
    Oct 31 1975
    sekarang
    3. Tun Datu Haji Mustapha bin Datu Harun
  • 2
    Jan 11965
    -
    May 10 1967
    sekarang
    2. Tan Sri Datuk Peter Lo Sui Yin
  • 1
    Sep 161963
    -
    Dec 31 1964
    sekarang
    1. Tun Datuk Haji Mohd Fuad Stephens