Malaysia Government logo

Sabah Government Logo

Laman Web Rasmi
Bahagian Kabinet & Dasar
Jabatan Ketua Menteri Sabah

BKD logo

​​

YAB DATUK SERI PANGLIMA HAJI HAJIJI BIN HAJI NOOR  

KETUA MENTERI / MENTERI KEWANGAN 

Tingkat 31 dan 32, Blok A, Menara Kinabalu,

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88400 KOTA KINABALU.

Telefon 088-369826

E-mel: Hajiji.Noor@sabah.gov.my

YB DATUK SERI PANGLIMA BUNG MOKTAR BIN RADIN  

TIMBALAN KETUA MENTERI I / MENTERI KERJA RAYA  

Tingkat 7, Bangunan KPI/JKR, Jalan Sembulan

Beg Berkunci 2036, 88999 KOTA KINABALU

Telefon: 088-223411

E-mel:Bung.Moktar@sabah.gov.my

YB DATUK SERI PANGLIMA DR. JEFFREY G. DATUK KITINGAN  

TIMBALAN KETUA MENTERI II / MENTERI PERTANIAN DAN PERIKANAN 

Aras 8, Wisma Pertanian, Jalan Tasik, Luyang, Off Jalan Maktab Gaya

Beg Berkunci 2049, 88624 KOTA KINABALU

Telefon: 088-283600

E-mel: Jeffrey.Kitingan@sabah.gov.my

YB DATUK DR. JOACHIM GUNSALAM  

TIMBALAN KETUA MENTERI III / MENTERI PEMBANGUNAN PERINDUSTRIAN  

Tingkat 6, Wisma Kewangan, Jalan Tunku Abdul Rahman

88593 KOTA KINABALU

Telefon: 088-264360

E-mel: Joachim.Gunsalam@sabah.gov.my

YB DATUK SERI PANGLIMA HAJI MASIDI BIN MANJUN  

MENTERI KERAJAAN TEMPATAN DAN PERUMAHAN / MENTERI KEWANGAN II  

Tingkat 18, Wisma Innoprise

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88817 KOTA KINABALU

Telefon: 088-428909

E-mel: Masidi.Manjun@sabah.gov.my

YB DATUK JAHID JAHIM 

MENTERI PEMBANGUNAN LUAR BANDAR  

Kementerian Pembangunan Luar Bandar

Jalan Sanzac Sembulan, Peti Surat 11591, 88817 KOTA KINABALU

Telefon: 088-222903

E-mel: Jahid.Jahim@sabah.gov.my

YB DATUK HAJI MOHD. ARIFIN BIN HAJI MOHD. ARIF  

MENTERI TUGAS-TUGAS KHAS  

Tingkat 29, Blok A, Menara Kinabalu

Jalan Sulaman, Teluk Likas, 88400 KOTA KINABALU

Telefon: 088-369872

E-mel:MohdArifin.MohdArif@sabah.gov.my

YB DATUK JAFRY BIN ARIFFIN  

MENTERI PELANCONGAN, KEBUDAYAAN DAN ALAM SEKITAR  

Tingkat 3, Blok A, Wisma Tun Fuad Stephens

Karamunsing, 88300 KOTA KINABALU.

Telefon: 088-225977

E-mel: Jafry.Ariffin@sabah.gov.my

YB DATUK IR. SHAHELMY BIN YAHYA  

MENTERI PEMBANGUNAN MASYARAKAT DAN KESEJAHTERAAN RAKYAT  

Tingkat 1 (Podium), Wisma Tun Fuad Stephens

Karamunsing, 88300 KOTA KINABALU

Telefon: 088-223499

E-mel: Shahelmy.Yahya@sabah.gov.my

YB DATUK HAJI YAKUBAH KHAN  

MENTERI SAINS, TEKNOLOGI DAN INOVASI  

Aras 11, Wisma Bandaraya, Jalan Masjid Lama,

Beg Berkunci 138, 88000 KOTA KINABALU

Telefon: 088-269080

E-mel: Yakubah.Khan@sabah.gov.my

YB DATUK ELLRON ALFRED ANGIN 

MENTERI BELIA DAN SUKAN  

Tingkat 10, Blok B, Wisma MUIS

Karung Berkunci 2007, 88999 KOTA KINABALU

Telefon: 088-287500

E-mel: Ellron.AlfredAngin@sabah.gov.my